FC4L16R050FER
Mfr.Part #
FC4L16R050FER
Description
RES 0.05 OHM 1/4W 0603 WIDE
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
50 mOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%